Toruń

Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy Pomorze

Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze to projekt, który – dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego – realizują: Książnica Kopernikańska w Toruniu oraz Fundacja Kult Kultury.

W ramach projektu odbędą się spotkania autorskie z czołowymi polskimi pisarzami „kryminalnymi”, warsztaty pisarskie, panele dyskusyjne oraz spotkania z ekspertami (technik kryminalistyki, lekarz sądowy, prokurator). Projekt zwieńczy gala, podczas której zostanie wręczona Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021.

21 kwietnia zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Bondą! Autorka bestsellerowych powieści kryminalnych będzie pierwszym gościem, który odwiedzi Toruń w ramach projektu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Katarzyna Bonda jest autorką serii kryminalnej z Hubertem Meyerem (Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamiąFlorystkaNikt nie musi wiedziećKlatka dla niewinnychBalwierz), tetralogii z profilerką Saszą Załuską (Pochłaniacz, OkularnikLampiony i Czerwony Pająk), a także powieści kryminalnych inspirowanych prawdziwymi zdarzeniami – Miłość leczy rany i Miłość czyni dobrym. Ma w dorobku również dokumenty kryminalne: Polskie morderczynieZbrodnia niedoskonała oraz Motyw ukryty napisane wspólnie z Bogdanem Lachem. Książki Katarzyny Bondy sprzedały się w Polsce w nakładzie przekraczającym dwa i pół miliona egzemplarzy. Są wydawane w 16 krajach. Prawa do edycji zagranicznych zakupiły największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Random House. Na podstawie Lampionów powstał serial Żywioły Saszy emitowany przez stację TVN. Prawa do adaptacji książki dokumentalnej Polskie morderczynie kupiła Nordic Entertainment Group – serial fabularny pojawi się w platformie streamingowej Viaplay.

Terminy pozostałych spotkań w ramach projektu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze:

  • 5 maja: Robert Małecki – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 26 maja: Katarzyna Puzyńska – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 9 czerwca: Ryszard Ćwirlej – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 15 września: Maciej Siembieda – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 20 października: Marta Matyszczak – Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 26 listopada: Wojciech Chmielarz – Teatr Muzyczny, Żeglarska 8


Wszystkie spotkania o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Please follow and like us:
Pin Share

Similar Posts

RSS
Follow by Email