Toruń

Brodka

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów oraz producentka. Jedna z najważniejszych współczesnych polskich artystek konceptualnych, poświęcająca w swoich swojej twórczości tyle samo uwagi warstwie muzycznej i tekstowej co wizualnej. Przygotujcie się na festiwalową grandę – na Artus Festiwalu zagra nie kto inny jak BRODKA!

Artystka redefiniuje się na nowo z każdym kolejnym albumem, czerpiąc z rocka alternatywnego, popu, elektroniki oraz muzyki gór, w której wyrosła. Na obecny status pracowała od najmłodszych lat. Największą popularność przyniósł jej wydany w 2010 roku album „Granda”. Bezkompromisowe folkowo-elektroniczne brzmienia wyraźnie odcięły BRODKĘ od wcześniejszego popowego repertuaru, płyta pokryła się podwójną platyną, a sama artystka awansowała do pierwszej artystycznej ligi. Twórczość BRODKI zyskała uznanie zarówno wśród szerokiej publiczności, jaki i krytyków oraz dziennikarzy muzycznych. Swoją przynależność do międzynarodowej sceny zainicjowała wydanym w 2016 roku albumem „Clashes”, na którym pełen wigoru punk rock miesza się posępnymi kościelnymi organami. Najnowszy, piąty studyjny album Brodki „Brut” podkreśla wielość muzycznych obszarów, jakimi kroczy artystka. Pobrzmiewające echami punk rocka, trip hopu czy grunge’u kompozycje wyrażają szczerą tęsknotę za latami 90-tymi.

Artystka jest sześciokrotną laureatką Fryderyków – najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce przyznawanej przez Akademię Fonograficzną. Związana jest z polską niezależną wytwórnią Kayax i międzynarodowym labelem PIAS, który w swoim katalogu ma takich artystów, jak Crystal Castles, Balthazar, Roisin Murphy, Editors czy Mogwai.

Nadchodzący koncert to istna gratka dla entuzjastów muzyczno-wizualnych wrażeń! Dobijajcie się do Amfiteatru Muzeum Etnograficznego w Toruniu już 15 sierpnia 2022 roku o godz. 21:00! Wraz z artystką zapewniamy, że będzie otwarte!

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Data: 15.08.2022
godz. 21:00

Gdzie: Amfiteatr Muzeum Etnograficznego

Bilety : 59-99zł tutaj

Please follow and like us:
Pin Share

Similar Posts

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
RSS
Follow by Email