Toruń

O.S.T.R.

Na scenie hip-hopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Autor 25 autorskich albumów muzycznych oraz pięciokrotny laureat Fryderyków. Od 20 lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. „Lubicie być sami?” Już 5 sierpnia 2022 roku podczas koncertu oraz spotkania autorskiego w ramach Artus Festivalu sprawdzi to nie kto inny, jak Adam O.S.T.R. Ostrowski!

Nie zawsze był solistą. Rozpoczynał karierę w kilku lokalnych zespołach, jednak szybko przebił się jako niekwestionowany lider konkursów rapowego freestyle’u. Za sprawą jednego z takich występów na scenie łódzkiego klubu Prokadencja, otrzymał kontrakt na debiutancki album w Asfalt Records. O.S.T.R. z wytwórnią tą związany jest do dziś. Jako jeden z pierwszych zaczął wykorzystywać zespół instrumentalistów podczas koncertów hip-hopowych. Jego płyty, wydawane z rozmachem, wielokrotnie debiutowały na pierwszych miejscach zestawień sprzedaży OLIS. Lubiany i doceniany za granicą, współpracował z muzykami z amerykańskiej, brytyjskiej i holenderskiej sceny hip-hopowej. Z Chrisem Van Rootselaar i Jaapem Wiewel współtworzy kolektyw producencki Killing Skills. W 2020 roku ukazały się dwa krążki rapera – wydany w kooperacji z Hadesem „HAO2” oraz solowy „Gniew”. Trzy lata temu półki księgarń wypełniła bestsellerowa autobiografia Ostrowskiego – „Brzydki, zły i szczery”.

Jeśli jesteście spragnieni ambitnego rapu w wykonaniu jednego z symboli polskiej sceny hip-hopowej, 5 sierpnia 2022 roku, godz. 19:00 w Sali Wielkiej „Macie to jak w Banku”! Pamiętajcie, by nie uciec po bisach – zostańcie z nami na spotkaniu autorskim, podczas którego będziecie mieć szansę na rozmowę z artystą!

Adam O.S.T.R. Ostrowski – muzyk, producent, instrumentalista i raper. Posiadacz 8 platynowych i 6 złotych płyt, w tym dwóch podwójnie i jednej potrójnie platynowej. Laureat nagrody Bestseller Empiku 2016 oraz nagrody kulturalnej Onetu O!Lśnienia 2016 w kategorii muzyka popularna. Sprzedaż albumu „Życie po śmierci” przekroczyła 100.000 egzemplarzy, stając się najlepiej sprzedającą się płytą CD w Polsce w 2016 roku (zarówno pośród repertuaru polskiego, jak i zagranicznego). Doceniony przez Czesława Niemena, współpracował z Michałem Urbaniakiem i Januszem Grzywaczem z zespołu Laboratorium. Razem z Kasią Nosowską był dyrektorem artystycznym trasy Męskie Granie 2013. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec.

Data: 05.08.2022

Godzina: 19:00,

Miejsce: Sala Wielka Centrum Kultury Dwór Artusa

Bilety: 69 zł / 89 zł tutaj

Please follow and like us:
Pin Share

Similar Posts

Demo Title

Demo Description


My first Popup

This will close in 20 seconds

RSS
Follow by Email