Tofifest Toruń

Złoty Anioł Tofifest za niepokorność twórczą dla Ralpha Kaminskiego!

Złote Anioły trafiają w ręce twórców, którzy wykazują się odwagą w tworzonej przez siebie sztuce. Nie obawiają się iść pod prąd ani wytyczać nowych ścieżek. Dotychczas wyróżniliśmy nimi m.in. Agnieszkę Holland, Pawła Pawlikowskiego, Katarzynę Nosowską, Wojciecha Smarzowskiego, Maję Ostaszewską i Macieja Stuhra. Podczas 21. edycji festiwalu do tego wyjątkowego grona dołączy Ralph Kaminski, który odbierze nagrodę 27 czerwca na Gali Otwarcia MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze.

W tym roku mamy zaszczyt nagrodzić wybitnego artystę, który odmienił polską scenę muzyczną, nadał jej świeżości i w sposób konsekwentny podąża swoją drogą twórczą. Artystę niepokornego i odważnego, zaskakującego, wyjątkowego — Ralpha Kaminskiego — tłumaczy wybór laureata Kafka Jaworska, dyrektorka MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze.

Ralph Kaminski to wszechstronny artysta, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny, reżyser teledysków i wokalista. Urodził się w Jaśle, gdzie uczęszczał do szkoły muzycznej. Ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Twórczość Ralpha jest ciepło przyjmowana przez krytyków, czego wyrazem były nominacje do Fryderyków za album „Młodość”. Statuetki otrzymał w kilku kategoriach za nagrania z płyty „KORA”. Kolejnym prestiżowym wyróżnieniem okazała się Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz Paszport „Polityki”, będący symbolicznym stemplem jakości dokonań artysty. W 2021 roku Ralph wykonał utwór „Pięć minut łez” promujący film „Moje wspaniałe życie”, w którym wystąpiła m.in. gościni festiwalu Małgorzata Zajączkowska. Skomponował również muzykę do filmu Nataszy Parzymies „Moje stare”, który pokażemy na Tofifest. Kujawy i Pomorze.

Po projekcji, która odbędzie się 27 czerwca, widzowie będą mieli szansę spotkać się z Ralphem Kaminskim, reżyserką Nataszą Parzymies oraz aktorkami Dorotą Pomykałą i Dorotą Stalińską.

Jestem bardzo szczęśliwy, że zdobyłem nagrodę Złotego Anioła za Niepokorność Twórczą —mówi Ralph Kaminski. Tofifest to wspaniały festiwal, a ja kocham kino i muzyką filmową, która stanowiła inspirację dla mojej twórczości już od pierwszej płyty i pierwszych wyreżyserowanych teledysków. Wyróżnienie za niepokorność to dla mnie ogromny komplement, bo to właśnie robienie czegoś niewygodnego jest najważniejsze w sztuce — dodaje artysta.

21. MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze odbędzie się od 27 czerwca do 2 lipca 2023 roku, jak zawsze — w Toruniu. Widzów zapraszamy na projekcje do Centrum Festiwalowego w CKK Jordanki, Cinema City oraz do kina plenerowego na Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego i Ruiny Zamku Krzyżackiego.

Please follow and like us:
Pin Share

Similar Posts

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
RSS
Follow by Email